HANGİ YÖNÜ GÖSTERİRSE…

 

Woodstock Hostel in Paris
Woodstock Hostel in Paris

Avrupa seyahatlerinizde daha ucuza konaklamak istiyorsanız hostelleri tercih edebilirsiniz. Kimi hostellerde tek kişilik veya çift kişilik odalar  bulunsa da, genel konsept paylaşımlı odalar üzerine kurulmuştur! Paylaşımlı oda nedir bilmeyenleriniz için; tanımadığınız insanlarla ortak kullandığınız odalar diyebiliriz! Çoğunlukla ilk gelen anahtarı alır, genelde de kapı kilitlenmez. Kimse kimseye karışmaz, oldukça yaygın, özellikle de üniversite gençliğinin tercih ettiği bir konaklama tercihidir! Farklı ülkerden ve kültürlerden insanlarla tanışıp, sohbet etme olanağı bulursunuz!

If you go for a holiday in Europe, one of your cheapest option is to stay in hostels.  General concept is based on shared rooms but you may find single or double rooms as well! Shared rooms are the rooms that you stay with strangers. Mostly the first hostel guest get the key and generally the doors are unlocked. Nobody disturbs you and it is pretty common. Generally the university students or young populations prefer hostels!

Ailelere de hizmet veren pek çok hostel bulunur, paylaşımlı odalar haricinde iki kişilik ve tek kişilik odaları biraz daha yüksek fiyatlara bulabilirsiniz. Yinede alternatiflere göre ucuz bir tercihtir. Kalabalık bir grupsanız oda anahtarının sizde bulunması nedeniyle daha da rahat edebilirsiniz! Avrupa’da bulunduğum süre içinde kaldığım bazı hostellerin otel rahatlığında olduğunu belirtmeliyim. Birçoğu ilginç tablolar, posterler, mobilya ve süs eşyaları ile dekore edilmişti 🙂

There are also hostels available for families. You can find single or double rooms for little higher prices. Still it may be cheaper choice among other alternatives! It is wise to stay in shared rooms if you are travelling with a group. I should note that some of the hostels that I stayed, were as comfortable as 3 star hotels! Most of them were decorated with interesting frames, accessories… that make you feel you are staying in a friendly atmosphere.

Bazı hostellerde, haftanın belli günlerinde partiler de düzenlenebiliyor.

Some hostels might throw parties.

Birçok hostelde nevresim ekstra ücretle veriliyor, o nedenle eğer bavulunuzda yer varsa yanınızda götürebilirsiniz. Lavabo ve tuvaletler de ortak kullanıldığı için yanınıza hijyenik tuvalet mendilleri almalısınız. Ben süpermarketlerden veya eczanelerden aldığım hijyenik mendilleri devamlı yanımda bulunduruyordum.

Generally bedlinens are for extra money but you can always use your own bedlinen. Since the bath and closets are shared, you should carry hygenic  toilet papers. I used to buy wet toilet papers from supermarkets and pharmacies!

Hostellerde konaklamak isterseniz, gitmeden yerinizi ayarlamalısınız. Özellikle de yeniyıl, noel, okul tatili dönemlerinde yer kalmayabilir!

If you want to stay in hostels you should book your bed earlier. Especially christmas, new year and summer holiday periods are pretty much crowded and you may not be able to find a spare bed!

Y.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: