HANGİ YÖNÜ GÖSTERİRSE…

Sacre Coeur : Paris

Montmartre ve detay!Amelie filmini izleyince tüm Paris’i filmin çekildiği bölge “Montmartre” gibi bekliyor insan. Paris güzeldi güzel olmasına da… Montmartre bir başkaydı sanki! Belirteyim; Paris’te görülmesi gereken Sacre Coeur Bazilikası ve Moulin Rouge da bu bölgede bulunuyor.

After watching the movie Amelie, whole Paris is expected to be like “Montmartre” where the film was shooted. Paris was really beautiful but… the area Montmartre in Paris had a different amazing atmosphere(beauty)! Please note that; the two very famous tourist attractions –Sacre Coeur Basilica and Moulin Rouge- are in Montmartre area!

Sabah erkenden Sacre Coeur Bazilikası’nı ziyarete gittik ve bazilikaya ulaşmak için resimde gördüğünüz merdivenleri tırmandık. (*Sacre  Coeur’un önünden Paris manzarası muhteşem!) Sacre CoeurSonra Montmartre sokaklarını keşfe çıktık! (*Burası oldukça tursitik bir bölge. Paris’e özel bir sürü hediyelik eşya bulabiliyorsunuz! Paris’te bu tip eşyalar satan başka bölgeler olabilir. Bilen varsa eklesin:))  Oradan tanesini 2€ ya aldığım posterler şimdi mutfağımı süslüyor 🙂 Montmartre SokaklarıAlışveriş esnasında dükkanlardan yükselen Fransızca müziklerle pek bir keyiflenmiştim. Ben çalan müzik tarzı için “Marie Laforet”ten “Mon amour mon ami” diyeyim, siz anlayın…

We visited Sacre Coeur Basilica early in the morning and we climbed up the stairs that you can see from the picture. (*Paris view from the Sacre Coeur front is amazing!) Then we started to discover Montmartre streets! (*There are many gift shops in here since Montmartre is tourist area! You can find different presents which are specific to Paris!) The posters that I bought from Montmartre -€2 each- , are now on the wall of my kitchen 🙂 I was fond of French songs that were coming out of from shops. The music style was like “Marie Laforet-Mon amour mon ami”! Just imagine…

Yol üzerinde sokak sanatçıları, turistlerin portre resimlerini ve karikatürlerini çiziyordu! Ortam çok güzeldi, acıkmaya da başlamıştık. Kahve ve tost için oradaki pastanelerden birine girdik. Tıklım tıklımdı! Muhteşem baget ekmekleriyle hazırlanmış tostlar, meyveli turtalar ve Montmartre!

There were caricaturists and painters on the streets, executing tourist’s portraits! The atmosphere was really nice. We started to feel hunger and sat at a patisserie for coffee and sandwich. It was chock full! Sandwiches by tasty French baguettes, fruit pies and Montmartre!

Y.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: