HANGİ YÖNÜ GÖSTERİRSE…

Notre Dame : Paris

Notre Dame 1Haritadan Paris’i incelerseniz, şehrin Seine Nehri’ni ortalayıp, kuzeye ve güneye doğru genişlediğini görürsünüz. Paris’te Seine Nehri’nin üzerinde iki adet doğal adacık var. Île de la Cité ve Île Saint-Louis! Notre Dame Katedrali bu adalardan büyüğü olan Île de la Cité’de bulunuyor. 1163 yılında yapımına başlanmış ve tamamlandığında takvim 1345 yılını gösteriyormuş.

If you check Paris on the map, you can see the city is divided into two parts by Seine River, and enlarges to the north and south from the river! There are two natural islands on the Seine. Île de la Cité ve Île Saint-Louis! The famous Notre Dame Cathedral is on the larger island -Île de la Cité! Notre Dame was started to build in 1163 and it took almost 180 years to be finished.

Paris’in kurulduğu ilk bölgeler bu adalar ve çevresi. Biz de tarihe tanıklık etmiş bu bölgeyi ve Notre Dame 2Notre Dame Katedrali’ni görmek için Île de la Cité’ye gittik. Çok sevimli iki adacıktı, dar sokaklarda arnavut kaldırımların döşeli olduğu…

Paris was founded in this area. We wanted to visit these islands and the Notre Dame Cathedral as they are the witness of Paris history 🙂 The islands were really pretty. The lanes and rough cobblestone pavements…

Notre Dame’in çevresi aşırı kalabalıktı. Gotik stille inşa edilmiş Katedral’in fotoğraflarını çektik.

Front of the Notre Dame was jam packed. We took some pictures of this Gothic Style Cathedral, lovely.

Arka tarafta oturulacak bankların olduğu bir parka gittik. Yanımızda getirdiğimiz içeceklerimizi yudumlarken iki genç sokakta enstruman çalıyorlardı 🙂 Huzur… O gün Paris’te son günümüzdü. Paris’te bulunduğumuz süre boyunca gözümüze bir restaurant kestirmiştik. Bu akşam orada yemek yiyecektik. Île Saint-Louis adasında da biraz dolaştıktan sonra akşam yemeği için oradan ayrıldık.

There was a park at the backside of the Cathedral that the people were relaxing! Two young person were playing instruments 🙂 Peace… We were supping our cold drinks while listening them. That was our last day in Paris. We planned to go to the restaurant that took our attention before.  We walked on the Île Saint-Louis island a little while and left there for the dinner!

Zsofia & Hanli ile Paris'te son akşam yemeği

Zsofia & Hanli ile Paris'te son akşam yemeği / last dinner with Hanli&Zsofia

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: