HANGİ YÖNÜ GÖSTERİRSE…

Jazz Barlar : New York

Do you like Jazz? Me too…

Jazz (Caz) seviyor musunuz? Bizdeee…

New York tatilimizde, bir akşam yemeğimizi kaliteli Jazz müziği dinleyerek yemek istedik. Sevgili Lovey’den Jazz dinleyebileceğimiz güzel ortamlar önermesini rica ettik. Yardımları için ona çok teşekkür ederim 🙂

While we were in New York, we wanted to experience Live Jazz during a dinner. Dear Lovey suggested us some Jazz Clubs. I really appreciate for her help, thank you again 🙂

Lovey’in önerdiği Jazz Barları ve bizim bulduklarımızı paylaşıyorum.

Lovey’s suggestions and our findings about the places.

Smoke Jazz Club : Broadway yolu üzerinde 106. cadde’nin batı tarafında bulunuyor. Columbia Üniversitesi’ne çok yakın. Küçük ve sıcak bir ortam, ses kalitesi oldukça iyi. Ayrıca bir giriş ücreti ödenmiyor. Yemekleri çok lezzetli!

Smoke Jazz Club is located at the intersection of Broadway and 106th Streets.  The club is on the west side of the Broadway. Place is small with great sound quality. They serve wonderful food & drink at Smoke. There is no cover charge!

The Jazz Standard Club: 27. cadde üzerinde Park ve Lexington caddeleri arasında bulunuyor. Gününe ve sanatçıya göre değişen 20$ ile 40$ arasında bir giriş ücreti bulunuyor. Ancak tecrübe edeceğiniz müzik karşısında, hayal kırıklığına uğramazsınız. Blue Smoke restaurant menüsünden sipariş ettiğiniz yiyecekler, Jazz Standard’a getirilebiliyor. Blue Smoke barbekü sevenler için oldukça iyi bir tercih!

The Jazz Standard on east 27th between Park and Lexington Avenues has a cover charge that changes depending on the day and the groups, but you will not be disappointed in the talent you will experience. There is a nice Blue Smoke Barbeque restaurant nearby and you can order foods from Blue Smoke, at the Jazz Standart club.

Blue Note Jazz Club: Milan, Tokyo ve Nagoya’da da şubeleri bulunan Blue Note; turistler arasında oldukça populer. Genellikle çok kalabalık oluyor, bu nedenle erken gidip, iyi bir yere oturmakta fayda var! Yemekler lezzetli. Giriş ücreti, gösteriye göre farklılık gösteriyor.

Blue Note Jazz Club is really populer among tourists that has branches in Milan, Tokyo and Nagoya. It is generally so crowded. It could be wise to show up there earlier than the show and seat in a perfect location with full view of the stage! Foods are okay and cover charge changes depending on the show.

The Village Vanguard: 1935’den beri hizmet veren küçük bir klüp. Pazartesileri 20$, diğer günlerde ise 25$ giriş ücreti bulunuyor. Burada yemek servisi yok ancak, kokteyl menüsü bulunuyor.

The Village Vanguard is a wonderful little club that has been open since 1935, in a basement in Greenwich Village. The cover charge changes between 20$ to 25$. There is no food served at the Vanguard but they do have cocktails.

Feinstein: Giriş ücretlerinin yüksek olduğu, daha elit kesime hitap eden bir gece klubü. Loews Oteller zincirinin, New York’ta ki şubesinde bulunuyor. Kıyafetinizin resmi olmasına özen göstermelisiniz. Yemek ve içki servisi yapılıyor. Eğer fiyat konusunu düşünmüyorsanız, Feinstein Jazz dinlemek için iyi bir tercih olabilir.

Feinstein’s always has a great singer. The cost is high. The place is located in the Loews Hotel-NY. If you decide that money is suddenly of no concern, Feinstein’s could be a nice choice to experience Jazz. Do not forget to dress up formal and fashionable!

Yoğun geçen bir Pazar gününün  ardından, Jazz dinleyerek yemek yemek gibisi yok! Çok keyifli bir gece geçirdik. New York, Jazz maceramızda bize eşlik eden Gül ve Mehmet çifti gecemize renk kattılar. Akşam yemeğimiz daha da eğlenceli geçti, tanıştığımıza çok memnun olduk 🙂

We had a great dinner and listened Jazz! All the exhaustion had gone; Phew whew… Gül&Mehmet coloured our night by attending the dinner. Nice to meet you guys 🙂

Ben Jazz‘ın mavisini ve kırmızısını seviyorum. New York’ta tatile gitmişken Jazz’ın havasını siz de mutlaka koklamalısınız, umarım eğlenceli vakit geçirirsiniz!

I love the feeling of Jazz. You should also experience Live Jazz in New York, have a great time!

Y.

*Lütfen, barların webadreslerinden fiyat ve diğer bilgilerin güncellenmiş hallerini kontrol edin. Please check the prices and the adresses from the club’s webpages again!
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: