HANGİ YÖNÜ GÖSTERİRSE…

Central Park’ın doğu kenarında bulunan (Met) Metropolitan Sanat Müzesi’nin girişi  5. cadde ve 82.caddenin kesişiminde bulunuyor.

Metropolitan Museum of Art (Met) enterance is at the instersection of 5th Ave. and 82th street, at the east side of Central Park.

Metropolitan Sanat Müzesi

Met çok geniş bir sanat koleksiyonuna sahip. Dünya’nın her tarafından eserler bulunuyor. Japon Sanatı, Kore Sanatı, Doğu Tarihi, Müzik  Aletleri Koleksiyonu, Zırh ve Silah Koleksiyonu, Kostüm Sergileri, Yunan-Roma ve Mısır Koleksiyonları…

Met has an extensive collection of art pieces from all over the World. Japan Art, Korean Art, Musical Instruments Collection, Arm and Armor Collection, Costume Collections, Ancient Greek and Rome Collections, Egypt Collections, Modern Art…

Georges Braque tablosu
Picasso ve Braque hayranı olduğum için onların tablolarını öncelikli olarak ziyaret ettik:)

Bizim ziyaretimizde ne yazık ki çok zamanımız yoktu mecburen koleksiyonlar arasından seçmek zorunda kaldık. Ancak ayarlayabiliyorsanız bir gününüzü müzeye ayırmalısınız, ayrıca dinlenmek için hemen yan tarafta bulunan Central Park’a da gidebilirsiniz 🙂

We had not enough time to visit all the collections so we had to choose among them. (Since I admire Picasso and Georges Braque works, it was my priority to visit their paintings 🙂 ) But if you have time, you should give your one day to visit the museum.

Metropolitan Sanat Müzesi, cuma ve cumartesi günleri daha geç vakite kadar açık oluyor. Claude MonetGitmeden web sitesinden tavsiye edilen giriş ücretlerini ve müze açılış-kapanış saatlerini kontrol etmeyi unutmayın! Müze 1 Ocak, Şükrangünü ve 25 Aralık tarihlerinde kapalı oluyor. Müzeye sırt çantası ile girilemiyor ama vestiyere ücretsiz olarak  eşyalarınızı bırakabiliyorsunuz. Müzenin içinde ihtiyaçlarınız için kafeterya da bulunuyor!

On Friday and Saturday, Metropolitan Museum of Art is closed later than the other days. Do not forget to check recommended ticket price and museum hours from the Met website before you visit there! It is closed on January1st, Thanksgiving and December25th. You are not allowed to enter the museum with backpacks, but there is a checkroom that you can leave your belongings!

İyi eğlenceler

Have a good time!

Y.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: