HANGİ YÖNÜ GÖSTERİRSE…

Central Park : New York

Serin bir bahar sabahı… Central Park’ın mis gibi kokusunu içimize çekerek güne başlamak ne güzel! New York’a bizden önce giden arkadaşlar, burada bir gününüzü harcayın diyorlardı. Çok haklılarmış. Gökdelen şehrinin ortasında böyle bir yeşil alan ne kadar da huzur veriyor insana…

A warm autumn morning… Walking and feeling the nice weather in Central Park is a good way to start the day! It is a peaceful Park in the middle of the high-rise buildings city…

Central Park Sonbahar Sabahı1

Central Park Sonbahar

Central Park Sonbahar

New York halkının stresten uzaklaşabileceği, basketbol oynamaktan ata binmeye kadar çeşitli sporları yapabileceği, Manhattan’ın ortasında bulunan Cenral Park; 59.caddeden 110.caddeye kadar uzanır!

Central Park, where the people can do many activities from horse riding to basketball playing is extends from 59th street to 110th, in the middle of Manhattan!

Central Park'ta her yerde sincaplar ile karşılaşıyorsunuz

Central Park’ın etkinlik takvimini danışmadan alabilirsiniz. Danışma, Dairy Binası’nda bulunur. Aynı zamanda Central park’a özel hediyelik eşyaları da Dairy’de bulabilirsiniz.

If there is any activity in the Central Park and you want to know about them, you can get the information you’re looking for from Dairy Building. Dairy is also the place where you can buy some souveniers!

Dairy BinasıBiz sonbahar mevsiminde gittik ve doğanın renklerine hayran kaldık ama eminim Central Park her mevsim çok güzeldir!

It was during the autumn that we were visiting New York City and I loved the colors of the nature. Yet I believe, Central Park is beautiful in all seasons!

Alice Harikalar Diyarı Heykeli

Ünlü Beatles grubunun üyesi John Lenon anısına, John Lenon’un eşi tarafından Central Park’a bağışlanan parayla restore edilmiş bölgeye Strawberry Fields adı verilmiş. Buraya John Lenon için Dünya’nın her tarafından hediyeler gönderilmiş. Bunlardan birisi de, resimde görülen mozaik!

Strawberry Field is one of the part of Central Park that is dedicated to John Lenon the group member of Beatles! Many people around the world had send gifts. One of them is seen on the picture below!

“Imagine” John Lenon’un en ünlü şarkısı

Bizim arkadaşlarımızın bize söylediğini ben de buradan tekrarlayacağım. New York’a gitmişken, bir gününüzü Central Park’a ayırmalısınız. Doğa ile başbaşa huzurlu bir gün geçirmelisiniz. Parklarda çalınan saksafonun sesini dinlemelisiniz.

You should spend your one day in Central Park. You can walk through the trees, catch nice landscape photos…

Eğer yürümek istemiyorsanız yada grubunuzda yürümekte zorlanan kişiler varsa, Central Park’ın içinde fayton ile veya bisiklet taksiler ile gezmek bir seçenek olabilir.

If you don’t prefer to walk or there is people in your group who are not able to walk, you can hire bicycle taxis or phaeton.

Enjoy!

Y.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: