HANGİ YÖNÜ GÖSTERİRSE…

Almanya’yı yazmaya Neuschwanstein Kalesi ile başladım. Önümüzde ki günlerde de Freiburg’u yazarak devam etmeye karar verdim. Almanya’nın benim için yeri apayrı. Berlin, Bavyera ve Brandenburg eyaletlerine yolculuklar yaptıysam da, en çok Baden-Württemberg bölgesini biliyorum.

I have written Neuschwanstein Castle from Germany. I will keep on writing the country with Freiburg on following days.  Germany is very different and special for me. Although I have travelled to Berlin, Bavaria and Brandenburg provinces, I know Baden-Württemberg region most.

Almanya yeşile doyabileceğiniz ülkelerden birisi. Gerçek bir mimari mirasa sahip. Bu tarihi kalıntılar her daim bakımlı, şık ama asla abartı değil. Almanya’yı benim gözümde farklı kılan da bu özelliği olsa gerek. Tıpkı siyah saten elbise giymiş bir kadının, elbisesini şık bir mücevherle tamamlaması gibi… Mimarisinde hep o asaleti hissettim. Sabah yürüyüşleri, temiz havayı solumak, kitap okumak, düşünmek, düşündüklerini dolandırmadan direk söyleyebilmek!

Germany is a place where you willl have all the green you need and even more. It really has an architectural heritage. These historical pieces are always kept in good condition. They are fancy but never exagurated.

What makes Germany different for me is its plain elegance! Just like a woman wearing a black chic dress made up of satin, with a fancy diamond necklace… I alwasys felt that nobility in the architecture. Morning walks, breathing fresh air, reading a book, thinking and being able to tell what you are thinking directly.

Doğa ana yeşili ile cömert davransa da, bir sistem ülkesi olan Almanya; doğayı dikkatsizce yok etmiyor, bu doğal güzelliği koruyor!

Although the mother earth had been genereous and filled this county with green, Germany doesn’t destroy this beauty by ugly buildings and protect the nature!

Müze açısından da oldukça zengin bir ülke olduğu için, gidilip görülesi bir yer. Önümüzde ki günlerde Freiburg ile ilgili fotoğrafları, gezilebilecek yerleri paylaşacağım.

There are plenty of places to go and visit. Besides Germany has too many museums. I will share  pictures and the attractions of Freiburg that should be visited on the following days.

Fikirlerinizi ve katkılarınızı bekliyorum:)

I will be looking forward to your suggestions and contributions.

Y.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: